Način polaganja ispita

Tokom semestra rade se kolokvijumi i testovi, preko kojih je moguće položiti ispit. Svaki kolokvijum sastoji se od dva zadatka i jednog teorijskog pitanja. Testovi se sastoje od jednog zadatka.

Na studijskom programu Mehatronika, na kolokvijumima se može osvojiti po 50 poena. Svaki zadatak mora biti urađen do određenog nivoa (minimalno polovina predviđenog broja poena).

Teorijsko pitanje se pregleda SAMO ako se polože zadaci.
Ukupno se rade dva testa, a svaki od njih nosi po 5 poena.
Uslov za potpis za studente Mehatronike je položena bar jedna predispitna obaveza (test ili kolokvijum).

Na studijskom programu Geodezija i geomatika, na prvom kolokvijumu može se osvojiti 50 poena, a na drugom 30 poena. Svaki kolokvijum mora biti urađen do određenog nivoa (minimalno polovina predviđenog broja poena).
Studenti su u obavezi da pohađaju računarske vežbe, na kojima mogu osvojiti ukupno 20 poena. Rade se i dva testa, od kojih svaki nosi po 5 poena.
Uslov za potpis za studente Geodezije i geomatike:
- položena bar jedna predispitna obaveza (test ili kolokvijum),
- prisustvo na najmanje tri termina računarskih vežbi,
- najmanje 4 poena sa računarskih vežbi.

Na opisani način, studenti na studijskim programima Mehatronika i Geodezija i geomatika  tokom semestra mogu osvojiti maksimalno 110 poena. Ukoliko se na kolokvijumima ne polože teorijska pitanja (jedno ili oba), izlazi se na usmeni ispit iz dela teorije koji nije položen preko kolokvijuma.
Na usmeni ispit moguće je izaći u dva ispitna roka, nakon čega se rezultati kolokvijuma i testova poništavaju.
Zaključna ocena formira se na osnovu broja osvojenih poena, po sledećem kriterijumu:
91 - 110 poena                 ocena 10
81 - 90 poena                   ocena 9
71 - 80 poena                   ocena 8
61 - 70 poena                   ocena 7
51 - 60 poena                   ocena 6

Rezultati sa kolokvijuma i testova važe zaključno sa septembarskim ispitnim rokom. U periodu važenja ovih rezultata, studenti na pismenom ispitu mogu raditi onaj deo gradiva koji nisu položili preko predispitnih obaveza. Rezultati pismenog ispita važe u dva uzastopna ispitna roka.